Dzień Edukacji Narodowej, 14 października 2017 roku czy uczniowie pójdą do szkół?
Dzień Nauczyciela, jak co roku obchodzony jest przez blisko 650 tysięcy nauczycieli i wychowawców.
2017-10-05, 11:02

Dzień Nauczyciela, jak co roku obchodzony jest przez blisko 650 tysięcy nauczycieli i wychowawców. Święto upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Jak, co roku w tym wyjątkowym dniu organizowane są apele, podczas których uczniowie dziękują swoim nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w ich edukacje. Zdarza się również, że z tego tytułu dydaktycy dostają upominki od swoich uczniów. Zaskakujące jest, że kwiatek czy czekoladki już dawno odeszły do lamusa, a coraz częściej obdarowani cieszą się prezentami oscylującymi w granicach kilkudziesięciu (bilety na przedstawienia, skurzane notesy), a nawet kilkuset złotych (czytniki e-boków Cybook czy Pocektbook) .

W tym roku 14 października 2017 roku wypada w sobotę. Z racji tego dnia ustawowo wolnego do pracy uroczystości, w większości szkół prawdopodobnie zostaną przesunięte na piątek 13 października lub poniedziałek 16 października. Oczywiście 14 października uczniowie nie pójdą do szkół.

TOP 3 e-booków mówiące o pracy naszych belfrów.

1. Nancy H. Kleinbaum- Stowarzyszenie umarłych poetów


 Wielokrotnie wznawiana książka powstała na podstawie nagrodzonego Oscarem scenariusza głośnego filmu Petera Weira z Robinem Williamsem w roli głównej. Książka opowiada o młodym ambitnym nauczycielu, który zasadom panującym w Akademii (Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość) przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania młodych ludzi.

 

2. Frank McCourt “Nauczyciel”

Książka to piękna, a zarazem trudna autobiografia Franka McCourta, która pokazuje trud i wysiłek, jaki podejmuje pedagog podczas pracy w szkole. Powieść "Nauczyciel" jest dla każdego- początkujących nauczycieli, uczniów, absolwentów oraz rodziców, by każdy z nich mógł poznać życie osoby znajdującej się po drugiej stronie biurka.  

3. Janusz Bielski "Nauczyciel doskonały"

E-book jest swoistym poradnikiem pomagającym zrozumieć osobowość nauczyciela. Książka oparta jest na podstawie badaniach nad zawodem nauczyciela z perspektywy psychologii osobowości. Znajdują się w niej informacje na temat cech efektywnego nauczyciela oraz metod zjednania sobie otoczenia. Książka jest wskazówka dla tych, którzy chcą być tytułowym nauczycielem doskonałym.

 Już dziś chcemy złożyć wszystkim nauczycielom najlepsze życzenia. Wytrwałości i pasji w pracy!

KONTAKT / AUTOR
Czytio.pl
Czytio.pl
71/343-26-15
600 757 926
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy