Jak wybrać czytnik i nie dać się oszukać w szale promocji świątecznych?
Szaleństwo zakupowe prezentów powoli się rozpędza. Zaczynamy przeszukiwać sklepy internetowe i stacjonarne w celu kupienia okazjonalnie prezentu dla naszych bliskich. Sklepy prześcigają się w promocjach, aby skusić jak najwięcej osób na swój asortyment.
2017-11-17, 11:23

Szaleństwo zakupowe prezentów powoli się rozpędza. Zaczynamy przeszukiwać sklepy internetowe i stacjonarne w celu kupienia okazjonalnie prezentu dla naszych bliskich. Sklepy prześcigają się w promocjach, aby skusić jak najwięcej osób na swój asortyment.

Jak wybrać dobry produkt i nie dać się oszukać w szaleństwie oferowanych promocji?

Prezentujemy TOP 3 czytniki, które według statystyk sklepu czytio.pl kupują najczęściej klienci. Obraz ten opiera się na opiniach osób, które dokonały faktycznego zakupu, co stanowi dużą przewagę nad subiektywnymi opiniami krążącym po portalach internetowych i gwarantuje rzetelność rankingu czytników.

1. PocketBook Touch Lux 3

Jednym z czytników, który znajduje się na podium wyborów konsumenckich, jest PocketBook Touch Lux 3.  Urządzenie jest najczęściej wybierane ze względu na stosunek jakości do ceny. Na lokalnym rynku można go kupić od 459zł.  Co producent w tej cenie nam oferuje? Okazuje się, że dosyć dużo.  Pod obudową czytnika znajdziemy sprawdzone podzespoły m.in. procesor Allwinner z taktowaniem 1Ghz, 256MB RAM i wytrzymały akumulator 1500 mAh. Wyświetlacz to najnowszej generacji E-Ink Carta o rozdzielczości 1024 x 758 px. Dodatkowo twórcy czytnika kuszą nas szeroką gamą kolorystyczną. Czytnik został stworzony w czterech kolorach (czarnym, białym, czerwonym i złotym). Ten aspekt również przemawia za częstym wyborem tego urządzenia, ponieważ nie każdy chce mieć czytnik w klasycznej czerni czy bieli. Dodatkowo czytnik obsługuje wypożyczalnię ebooków Legimi.  Kupując taki czytnik na prezent, gwarantujemy sobie prezenty na kolejne lata w postaci ebooków :).

2. Cybook Muse Light

Kolejnym urządzeniem mieszczącym się w pierwszej trójce najczęściej wybieranych czytników to Cybook Muse Light. Czytnik zaskakuje proporcjami, czyli stosunkiem wielkości ekranu do ogólnych gabarytów czytnika. Muse Light jest najmniejszym czytnikiem z 6-calowym wyświetlaczem. Obecnie na rynku można go nabyć za 419zł.  Czytnik designem odbiega znaczenie od swoich konkurentów. Jest kwadratowy z jednym ściętym rogiem, co sprawia, że wygodnie trzyma się go w dłoni. Dodatkowo zaskakuje technologiami w nim zastosowanych. Mowa tu m.in. o tybie Reflow. Funkcja ta skanuje pliki w formacie PDF i przekształca tekst i grafiki z oryginalnego układu na tryb płynny czytania.  Podświetlenie w czytniku zaskakuje. Urządzenie posiada technologie FrontLight. 20 poziomów regulacji jasności to nie lada gratka dla każdego fana czytników. Jest jeszcze jedna rzecz, która skłania klientów do kupowania tego modelu. Jest to bateria nie do zdarcia. Ereader został wyposażony w baterię o pojemności 1900mAh.

3. Kindle Paperwhite 3

Ostatni czytnik to Kindle Paperwhite 3. Trzy rzeczy, które przemawiają za jednym z najczęściej wybieranych czytników to najwyższa rozdzielczość wyświetlacza (300DPI), zastosowanie nowoczesnego systemu rozprowadzania przedniego światła oraz wyjątkowo lekka i wyprofilowana obudowa.  Obecnie w sklepach internetowych można go nabyć za 669zł. Tak jak już zostało wspomniane, czytnik posiada wyświetlacz najnowszej generacji o E Ink Carta o rozdzielczości 300DPI. Producent wskazuje przy tym na laserową ostrość tekstu, co niewątpliwie jest atutem. Kolejna kwestia to podświetlenie. Kilka trybów podświetlenia pozwala dostosować je do otoczenia, w którym czytamy. Ostatni atut to waga i wymiary. Czytnik posiada wymiary 169x117x9.1, a przy tym waży zaledwie 205 gram.  

KONTAKT / AUTOR
Czytio.pl
Czytio.pl
71/343-26-15
600 757 926
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy