Onyx Boox Max 2 i Onyx Boox Note – top czytniki 2018
Firma Onyx nie próżnuje i rozpoczęła rok 2018 wydaniem dwóch czytników, o niestandardowych, dużych ekranach. Co więcej , oba mają w zestawie rysik WACOM, który daje możliwość rysowania i pisania notatek w dokumentach PDF, jak za pomocą prawdziwego pióra. Ekran można także obsługiwać za pomocą dotyku palca, tak jak w przypadku tabletów.
2018-04-06, 09:44

Najnowszy system Android 6.0 - jeszcze więcej możliwości - Nowe urządzenia Onyx to coś więcej niż tylko czytniki. Można powiedzieć, że są to tablety z ekranami E-ink, dzięki czemu czytanie nadal jest komfortowe, a możliwości jest dużo więcej. Wyposażono je w najnowszy system Android 6.0, dzięki czemu są kompatybilne ze wszystkimi aplikacjami oferowanymi przez sklep Google Play. Wiąże się to też z  możliwością odtwarzania każdego formatu ebooków i dokumentów. Jest także dobra informacja dla fanów PDF, BOOX Neoreader 2.0 oferuje więcej funkcji do tego  formatu. Między innymi rozwiązanie do cięcia wielu krawędzi niweluje problemy z układem PDF. Wygodniejsze będzie także czytanie komiksów i artykułów, dzięki dedykowanemu trybowi do tego typu publikacji. Z kolei Scribble w formacie PDF zapisze wszystkie twoje notatki. Możesz zaznaczać, dodawać adnotacje lub je usuwać na dowolnym dokumencie. Jeśli chodzi o wygląd pliku, to  możliwości jest dużo: zmiana stylu czcionki, a także jej rozmiaru. Dodatkowo można powiększać fragmenty dokumentu, dodawać zakładki oraz wiele innych. Warto dodać, że czytniki posiadają menu w języku polskim. 

Odporny, elastyczny ekran - Onyx przoduje na rynku, jeśli chodzi o czytniki z dużymi ekranami. Onyx Boox Max 2 i Onyx Boox Note są tego najlepszym dowodem. Pierwszy z nich ma ekran o przekątnej 13,3" i rozdzielczości 1650 x 2200 px, natomiast Note jest od niego trochę mniejszy i może pochwalić się ekranem 10"3, o rozdzielczości 1872 x 1404px.  Wyjątkową cechą obu modeli są elastyczne ekrany E-Ink Mobius Carta, które są zdecydowanie bardziej trwałe i odporne na zbicie niż w standardowych czytnikach ze szklaną matrycą TFT. Duży ekran czytników z pewnością przypadnie do gustu także fanom formatu PDF, ponieważ pliki nie będą wymagały powiększania, a czytanie dokumentów i czasopism będzie jeszcze bardziej komfortowe.

Czytniki Onyx oferują aż 32 GB pamięci wbudowanej oraz 2 GB pamięci RAM. W obu modelach nie znajdziemy wyjścia na kartę SD, jednak wbudowana pamięć powinna wystarczyć nawet najbardziej zapalonemu czytelnikowi, zapewnia ona przechowywanie do 40000 książek. W dodatku znacznie usprawnia prace na trudnych dokumentach, na przykład z dużą ilością grafik. Przyczynia się do tego także wyjątkowo mocny procesor Quad-core, który w obu modelach ma moc aż 1.6 GHz

Odtwarzanie audiobooków również nie jest problem dla najnowszych czytników Onyx. Oba mają wyjścia słuchawkowe mini-jack, dzięki czemu nie musimy się martwić o zabranie ze sobą przejściówki czy też nie musimy kupować słuchawek z opcją Bluetooth. Jeśli ktoś lubi słuchać przez głośnik, to również będzie zadowolony, ponieważ oba modele zostały wyposażone w zewnętrzne głośniki.

Mogłoby się wydawać, że czytniki z tak dużym ekranem bardzo szybko wykorzystują moc baterii, jednak Onyx zadbał o jej długi czas pracy. Pojemna bateria Boox Note i Max 2 zapewnia ponad miesiąc czytania i korzystania z aplikacji. Tak dobry wynik osiągnięto, dzięki zastosowaniu ogniw o pojemności 4100 mAh oraz odpowiedniej optymalizacji systemu.

Używaj Onyx Boox Max 2 jako dodatkowego monitora - Port  HDMI zaimplementowany w tym urządzeniu umożliwia podłączenie urządzenia MAX 2 do komputera PC i używanie go jako dodatkowego monitora. Możliwość ta na pewno znajdzie wielu zwolenników, ponieważ dzięki temu rozwiązaniu możemy oszczędzić wiele czasu na przełączaniu kart czy programów.

Oba czytniki zostały wyposażone w WiFi oraz przeglądarkę internetową. Mają także wbudowany Bluetooth, dzięki czemu przesyłanie książek jest jeszcze prostsze. Ponadto oprócz tego, że można je obsługiwać za pomocą rysika WACOM, możliwa jest także obsługa za pośrednictwem palca. Menu w obu urządzeniach jest w języku polskim (można zmienić na inny język). Obsługują także wiele słowników w różnych językach. Oba mają dostęp do sklepu Google Play, o którym wyżej wspomniano. Czytniki różnią się gabarytami Onyx Boox Max 2 jest cięższy (550g) i większy (325x237x7.5 mm) od swojego smuklejszego kolegi Onyx Boox Note (325g, 249,5 x 177,8 x 6,8 mm). Ponadto Note nie wyposażono w port HDMI.

Oba czytniki to urządzenia wysokiej klasy, które sprostają oczekiwaniom wymagających czytelników. Funkcja sporządzania notatek na pewno będzie użyteczna w celach biznesowych, na studiach czy też dla amatorów rysunku, podobnie jak złącze HDMI w Max 2 umożliwiające podłączenie czytnika jako drugiego monitora. Natomiast duże ekrany na pewno przypadną także do gustu osobom starszym oraz słabo widzącym. Dlatego też bez wahania można stwierdzić, że oba czytniki będą świetnym wyborem  do profesjonalnych zastosowań.

 

O firmie Onyx International

Firma Onyx International koncertuje się na technologii E-Ink (zwanej papierem elektronicznym). Jest jednym z największych producentów czytników. Stworzyli już ponad 30 modeli, które są sprzedawane z powodzeniem na całym świecie. W swojej ofercie ma czytniki pracujące w oparciu o systemy Android i Linux.

 

O firmie czytio.pl

Czytio.pl to sklep internetowy, który skupia swoją działalność na czytnikach książek elektronicznych, jednej z najszybciej rozwijających się technologii ostatnich lat. Prezentowane w ofercie sklepu modele czytników (Bookeen Cybook, PocketBook, Kindle)

spełniają wysokie standardy jakości, posiadają gwarancję oraz cieszą się uznaniem ekspertów branżowych i dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Zajrzyj na nasz FanPage: https://www.facebook.com/Czytio/

 

 

KONTAKT / AUTOR
Czytio.pl
Czytio.pl
71/343-26-15
600 757 926
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy